Liste

G ile meyve, G ile bitki, G ile sebze isimleri

G ile meyve, G ile bitki, G ile sebze isimleri sayfamıza hoş geldiniz. Sizler için özenle ve titizlikle G harfi ile meyve listesi hazırladık. G ile başlayan meyve arayışınıza karşılık bulacağınız sitemizde g ile meyve sebze isimlerini madde şeklinde hazırladık.

G ile meyve sebze bitki isimleri konusu ile ilgili olanlar için sitemizden birçok içerikten faydalanabilirsiniz. Baş harfi G olan meyve sebze ve bitki isimleri hakkında edinebileceğiniz belki de daha önce hiç duymadığınız ilginç bilgilere sahip olabilirsiniz.

G ile meyve, G ile bitki, G ile sebze isimleri

Fakat bu konuya geçmeden önce elbette ki insan sağlığının önemli yapı taşları arasında yer alan ve küçük büyük demeden herkesin sağlıklı bir yaşam için tüketmesi gereken meyve sebze ve bitkilerin ne kadar önemli olduğundan bahsetmek isteriz.

Sadece protein ağırlıklı hayvansal gıdalarla beslenmek her ne kadar vücudumuzun proteine ihtiyacı da olsa meyve sebze ve bitki olmadan beslenme rutini doğru bir yöntem değildir. Kesinlikle sofralarımızdan eksik olmaması gereken bol yeşillikli salatalara, garnitür ve sebze yemeklerine, sebze çorbalarına, turşulara, reçellere, kompostolara ihtiyacımız var.

Hastalıklara zemin hazırlamamak için mutlaka öğünlerimizde meyve sebze ve bitki tüketimine özen göstermeliyiz. Öyleyse gelin, G ile meyve, g ile bitki isimleri neymiş, hemen öğrenelim.

Greyfurt, Greyfurt, turunçgiller ailesinin bir üyesi olan bir narenciye meyvesidir. Büyük, yuvarlak bir meyvedir ve sarı, pembe veya beyaz olabilir. Greyfurtun tatlı, ekşi veya acı olabilen sulu, etli bir eti vardır.

Golden delicious elması, Kışlık elma çeşididir. Meyvesi orta iri, yuvarlak koniktir. Sapı çok uzundur. Kabuğu donuk sarı-yeşil, çok paslı ve seyrek beneklidir. Eti sıkı, az mayhoş, çok sulu ve hoş kokuludur. Ortalama ağırlığı 136 gramdır.

Gala elması, tatlı, hafif bir tada, gevrek fakat sert olmayan bir dokuya ve çizgili veya alacalı turuncu veya kırmızımsı bir görünüme sahip bir elma çeşididir. 1930’larda Yeni Zelanda’dan gelen, çoğu elma gibi, klonal olarak yayılır.

Gloster elması, tatlı ve hafif ekşi bir tada sahip, orta ila büyük boyutta yuvarlak bir elma çeşididir. Kabuğu kırmızı ve sarı çizgilidir.

Granadilla, yani Türkçe adıyla çarkıfelek meyvesi, Passifloraceae familyasına ait Passiflora ligularis bitkisinin meyvesidir. Diğer passion fruit çeşitleriyle yakın akraba olan granadilla, Güney Amerika kökenlidir.

Graviola, Annona muricata ağacının meyvesidir ve Amerika ve Karayipler’in tropik bölgelerine özgüdür. Dikenli, yeşil renkte ve kremsi beyaz bir etli kısmı olan büyük bir meyvedir.

Galya Kavunu, Galya kavunu, turuncu, pürüzsüz bir kabuğa ve tatlı, sulu, pembe veya kırmızı ete sahip orta boy bir kavun çeşididir. Genellikle diğer kavun türlerinden daha küçük ve daha yuvarlaktır.

Guava (Tropikal Meyve) Tropikal ve subtropikal bölgelerde yetişen, lezzetli ve besleyici bir meyve türüdür.

G ile bitki, g ile meyve sebze, g ile sebze, g harfi ile bitki, g ile başlayan bitki listesi

Göbek MarulGebre otu
Güzelavrat otuGıvışgan otu
Güvercin Bezelye Gazelboynuzu
Güve FasulyeGök Çıbanotu
Gelin ParmağıGümüşi Beşparmak Otu
GölevezGüvelekgiller
Girit KekiğiGeven (Bitki türü)
GülibrişimGümüşi akasya
Geyik DiliGürgen
GöknarGardenya
GilaburuGalanthus cilicicus
Gülendam dağ çayıGeyikdikeni
Galium humifusumGüvey Feneri

G ile bitkiler arasında Baş harfi G olan çiçekleri öğrenelim.

 • Gül
 • Glayöl
 • Gece Sefası
 • Gecegündüz çiçeği
 • Güneş Gülleri
 • Gavura Çiçeği
 • Gelincik
 • Gülhatmi
 • Gündüz Sefası
 • Güngülü

G ile İngilizce Meyve ve Bitki

 • Garlic (Sarımsak)
 • Gooseberries (Bektaşi üzümü)
 • Grapefruit (Greyfurt)
 • Grapes (Üzüm)
 • Green Beans (Taze fasulye)
 • Green Onions (Yeşil Soğan)
 • Greens (Yeşil Yapraklı Sebze)

G ile meyve, g harfi ile meyve, g ile bitki, g ile sebze, g harfi ile bitkileri sizlere en iyi şekilde sunmaya çalıştık. Sizlere daha iyi hizmet vermek adına fikir ve görüşleriniz bizim için çok önemli. Lütfen böyle olsun daha iyi olur dediğiniz fikirlerinizi bize bildirin. G ile meyve isimleri konusunda farklı bilgiler için buraya da bakabilirsiniz.

G ile başlayan hayvanlar ↗️

Alfabetik Meyve Sebze İsimleri

A – B – C – Ç – D – E – F – G – H – İ – I – J – K – L – M – N – O – Ö – P – R – S – Ş – T – U – Ü – V – Y – Z

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu