Blog

Hangi Bitki Hangi Kanser Türünün Tedavisinde Etkili Oluyor!

Çağımızın hastalıkları arasından başı çeken kanser hastalıkları, insan hayatını çekilmez bir hale sokuyor. Özellikle kemoterapi ve radyoterapi gibi tedavilerin yan etkileri hastaların yaşam kalitelerini düşürmektedir. Son yıllarda bu hastalıkların tedavileri için kullanılan yöntemleri tamamlayıcı etki gösteren bitkisel tedaviler tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de yayılmaya başladı.

KANSERE İYİ GELEN BİTKİLER
KANSERE İYİ GELEN BİTKİLER

Bitkisel yöntemler kanser hastalıklarının tedavisi için tamamlayıcı etki yaptığı yapılan araştırmalar sonrasında kanıtlandı. Son zamanlarda bu konuda yapılan araştırmalar, doğal ve bitkisel ürünlerin bu tip hastalıkların tedavisinde kullanılan kemoterapi ve radyoterapi’ye yardımcı olduğunu ortaya koydu. Hatta gelişmiş ülkelerde bulunan onkologlar tarafından doğal ve bitkisel tedavileri kanser türü tedavilerin iyileştirilmesinde uygulanan tamamlayıcı yöntemler arasına kattı.

Kanser Hastalarına Uygulanan Yeşil Tedavi Nedir?

Kanser hastalarının aldığı tedavi sonrasında hastalığın tekrar nüks etme riski olan hastalara veya ileri evre yani 4. Evre kanserli hastalara ilaç tedavilerinin yanında doğal ve bitkisel tedaviler kullanan doktorlar, yeşil tedavinin doğaya saygılı, doğal ve insan vücuduna da uyumlu olduğunu söylüyor.

Bu tedavilerin bir bütün olarak düşünülmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, bu tedavi içerisine, doğal ve bitkisel ürünlerin, beslenme, meditasyon, hipnoz, müzik tedavisi, homeopati, egzersiz, akapunktur, hipnoz, masaj gibi tedavileri bir arada uygulandığını ifade ediyorlar.

Kanser Tedavisinde En Çok Kullanılan Bitkiler Hangileridir?

Kanser hastalarının tedavilerinde aşağıdaki doğal ve bitkisel ürünler kullanılmaktadır.

1-Brokoli Filizi: En güçlü olan ve doğal antikanser sulforafanı içeren brokoli filizi, kanser kök hücreleri çeşitli kanser hücrelerinin öldürülerek, ilaçların etkisinin arttırılmasında çok yarar sağlar.

2-Çin Geveni: Kanser tedavisinde başarının arttırılması ve bağışıklık sisteminin uyarılmasında çin geveni bitkisinden yararlanılır.

3- Koenzim Q10: Kanser hastalığının tedavisindeki başarının arttırılması ve kalp sağlığının korunmasında koenzim Q10 etkili olur.

4-Reişi Mantarı: Kanser hücrelerinin öldürülmesi, bağışıklık siteminin uyarılması, aşı, kemoterpi ve tedavi için kullanılan akıllı ilaçların etkinliğinin arttırılması için kullanılırken, ayrıca reishi mantarı yan etkilerin de azalmasını sağlar.

5-Yeşil Çay: Kanser tedavisi için kullanılan ilaçların etkilerin arttırılması ve çeşitli türdeki kanser hücrelerinin öldürülmesi için yeşil çay çok yarar sağlar. Yeşil çayın faydaları

6-Çörek Otu Yağı: Kanser tedavisinde kullanılan ilaçların etkinliğinin arttırılması, kanser hücrelerinin öldürülmesi ve karaciğer ile böbrek fonksiyonların korunması için çörek otu yağı kullanılır.

7-Zerdeçal: Kanser ilaçlarının tedavisi ile kanser kök hücrelerinin öldürülmesi için zerdeçal kullanılır. Zerdeçalın faydaları

Hangi Bitki Hangi Kanser Türünün Tedavisinde Etkili Oluyor?

Doğal ve bitkisel bazı bitkilerin hemen hemen her kanser türünde yardımcı olduğu belirtilse de, bitkisel ürünler seçilirken kanseri tedavi edebilecek tedavi için uygun olabilecek bitkilerin seçilmesi gerekir.

Bazı kanser türlerinde etkili olan bitkisel ürünlerse şöyle:

1- Akciğer kanseri tedavisinde, zeytin yaprağı, karabiber ile zerdeçal ikilisi, çin geveni, reişi mantarı, zencefil, çörek otu, yeşil çay, ışgın gibi bitkiler bu tür kanserin tedavisinde yardımcı olur.

2- Kalınbağırsak kanseri tedavisinde, zerdeçal, zencefil, akgünlük, çemen otu, deve dikeni, brokoli filizi, çörek otu, karahindiba, yeşil çay, ginkgo biloba, reishi mantarı gibi bitkisel ürünler yarar sağlar.

3- Meme kanseri tedavisinde, akgünlük, ökseotu, zerdeçal-karabiber ikilisi, brokoli filizi, pelinotu, yeşil çay, karahindiba, reişi mantarı, zencefil ve zeytin yaprağı bu tür kanserin tedavisinde etkili olur.

Faydalı Olacak Konu başlıkları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu